Pokud hledáte ubytování s polopenzí blízko pláže, doporučujeme vám hotel Brzet v jihovýchodní části Omiše.
- V Brzetu je možná i varianta ubytování se snídaní. Dokoupit si tu můžete také obědy.
- K obědům a večeřím je v ceně neomezená konzumace nápojů.
V rámci kulturního léta v Omiši můžete navštívit spoustu koncertů, výstav, přehlídek - např. klapske pjesme.
Pokud zde budete trávit dovolenou, hned za humny můžete zažít i trochu adrenalinu při raftingu na jedné z nejpůvabnějších řek v Chorvatsku - řece Cetině. Za zmínku stojí výborné horolezecké možnosti s různými stupni obtížnosti, v těsné blízkosti Omiše.
Už jste navštívili Omiš v Chorvatsku a jeho písečné pláže? Doporučujeme vám zde ubytování v apartmánech Vuković, jen 280 m od pěkné písečné pláže.
Obchody, restaurace, tržnice, bary, kavárny, cukrárny, stánky se suvenýry, směnárny, bankomaty, čerpací stanice, půjčovna člunů, organizovaný rybolov aj.
Pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Nejširší písečné pláže jsou v místech, kde nabízíme ubytování. Pro snadný přístup na pláže jsou v některých místech vybudovány podchody pod silnicí. Tato informace je u každého nabízeného domu uvedena.
U hotelu Brzet, který se nachází na jižním okraji města, je velmi pěkná oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře.
Pokud hledáte ubytování s polopenzí blízko pláže, doporučujeme vám hotel Brzet v jihovýchodní části Omiše.
Z letoviska Omiš je možné podniknout lodní výlety, např. na ostrovy Hvar, Brač nebo Korčulu. Pohodlně můžete navštívit okolní města Makarska, Baška Voda, Split či Trogir. Dalším zajímavým místem v blízkém vnitrozemí jsou nádherná Imotská jezera.
Milovníkům adrenalinu doporučujeme vyzkoušet rafting na řece Cetině – údolím proti proudu řeky se dostanete k místu vyplutí, Radmanove Mlinice.
Zajímavými turistickými místy v Omiši je tvrz Mirabella (15 minut pěšky z historického centra) a hrad Fortica na nejbližším vrcholu pohoří Dinara.
Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Omiš a Duče.
Horská turistika, plavání, potápění, rafting na řece Cetině, tenisové kurty, horolezectví.
Město Omiš leží v ústí řeky Cetiny. Jedinečná poloha mu v minulosti umožnila efektivní obranu. Horský masiv, který je vysoký až 250 m, chrání město ze severní strany, blízkost moře ho spojuje se světem.
Název řeky Cetiny údajně pochází z frigijského slova Zetna, což znamená brána. Protože se ústí Cetiny podobalo monumentální bráně, název horního toku Cetiny se spojuje s řeckým slovem hippos, což znamená kůň. Velká část řeky je rychlá, poskakuje jako kůň, má mnoho vodopádů a není splavná, takže se v římské době nazývala Hippus.
Historické centrum Omiše je umístěno na východním břehu řeky Cetiny. V antické době se sídliště nacházelo pravděpodobně severněji než dnes, a to v osadě Baučići.
Předpokládá se, že jméno města pochází ze slovanského slova Holm/Hum, což je překlad ilyrsko-řeckého slova Onaion/Onéon a znamená chlum, kopec, vršek, osada na kopci. Nebo je Oneum nazván podle řeky Cetiny, kterou řečtí kolonisté v dolním toku nazývali Nestos, z čeho by se odvodilo jméno města Oneum (Onaeum).
Původní středověké město se nazývá Olmissium/Almiyssium a v době benátské vlády Almissia. Dnešní jméno města Omiš se vyvozuje z jeho středověkého jména.
Přečtěte si také článek o pirátské historii a památkách v Omiši.