Vodice mají kolem 9 000 obyvatel. Středozemní klima Vodic znamená, že teplota v létě je mezi 26 až 30 stupni a v zimě mezi 5 až 10 stupni. Ať se jedná o odpočinek na pláži, poznávání přírodních krás či historii a kulturu, Vodice a jejich okolí mají každému co nabídnout.
Ve Vodicích nabízíme ubytování v částech Blata (blízko pláže Plava plaža), Lovetovo a v části Srima, která v posledních letech zaznamenala velký turistický rozvoj.
Mnoho obchodů, restaurací, v hotelu Imperial v blízkosti apartmánů taneční večery, diskotéka, bary, směnárny, atrakce pro děti, lodní výlety.
Oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře, betonová mola.
Pláž před hotelem Imperial nabízí atrakce pro děti a tenisové hřiště. Na 4 km dlouhé pláži Plava plaža (Plava znamená modrá) můžete strávit celý den (nebo i večer). Pláž byla oceněna modrou vlajkou. Tu si zasloužila pro čistotu moře a svou upravenost. Podél pláže roste hezký borový les, ve kterém se nacházejí restaurace a bary. Borovice nabízí útočiště před silným poledním sluncem. Funguje zde také škola potápění.
Návštěva katedrály v Šibeniku, zapsané na seznamu UNESCO, návštěva vodopádů v národním parku Krka (autem nebo lodí ze Šibeniku), lodní výlet do národního parku Kornati a přírodního parku Telašćica.
Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Vodice.
Tenisové kurty, vodní sporty, tobogán, minigolf, plážový volejbal, půjčovna šlapadel.
Oblast dnešního města Vodice byla obydlena už ve 4. století př. n. l. Vedly tudy římské obchodní cesty, od Iaderi (Zadar), přes Arauzonu, až do Saloni. Ve 13. století se v těchto místech začínají stavět domy, kostely a zámky. V 15. století zahnala turecká armáda Chorvaty do Vodic. V 15. a 16. století vybudovali lidé okolo svého nového obydlí vysokou zeď se třemi věžemi. Později, když už obranných zdí nebylo třeba, lidé využili její kameny a stavěli z nich domy. V dnešní době zeď a věže už neexistují. Vodice zůstaly jediným městem v okolí, které nebylo pod tureckou nadvládou, a to díky malému zázraku: 4000 vojáků turecké armády bylo připraveno zaútočit na Vodice, když se na moři nečekaně objevila loď ze Zadaru a pomohla Vodicím v boji proti Turkům. Ale ne vždy spolu Turkové a Chorvati bojovali – často vznikala přátelství, někdy dokonce došlo i na svatbu. Turecká armáda odchází definitivně z města až koncem 18. století, obyvatelé Vodic odkládají meče a vracejí se k pěstování vinné révy a oliv.
Ve městě Vodice můžete najít několik hezkých kostelů. Kostel sv. Kříže, byl postaven začátkem 15. století. Jednoduchá budova postavená v gotickém stylu sloužila prvním obyvatelům Vodic pro mše a poslední rozloučení se zemřelými. Od 18. století mají Vodice druhý kostel sv. Kříže. Jedná se o dílo dalmatského barokního mistra Ivana Skoka. Interiér kostela zdobí fresky malíře E. Morreti Varrese.
V 17. století si zde šlechtická rodina Fondra ze Šibeniku postavila netradiční letní rodinné sídlo – třípatrovou věž zvanou Čorić kula. Ke stavbě byl použit slavný bílý kámen z ostrova Brač. Na věži je ve znaku helma s korunkou a husou.
Domy se ve Vodicích stavěly tak, aby ulice byly co nejužší, a to kvůli obraně. Narazíte zde na ulice tak úzké, že se dva lidé jdoucí vedle sebe nevtěsnají.
V sousedním Šibeniku byla během 15. a 16 století postavena nejvzácnější sakrální stavba – Katedrála sv. Jakova. Katedrála je zapsána do seznamu UNESCO. Je obdivována pro zvláštní, neobvyklou kombinaci gotického a renesančního stylu. Byla postavena z bílého kamene z chorvatských ostrovů, který si svou bělost zachoval až do dnešních dnů. Stavbu kostela během dvou století vedli tři hlavní architekti, včetně slavného stavitele Josipa Juraje Dalmatince.
V okolí Vodic se nalézají čtyři zajímavá archeologická naleziště. První z nich, Velika Mrdakovica, je vlastně Arauzona, osada ze 4. století př. n. l., o níž se ve svých cestopisech zmiňuje již římský přírodopisec Plinius. Vzácné skleněné nádoby z tohoto naleziště můžete najít v Muzeu města Šibenik. Pod kopcem, na kterém se nacházela původní osada, stojí stavba z kamene, která sloužila pro zachycování podzemní vody. Zajímavá je také Rakitnica, osada ze 13. století. Dochovala se zde pec, ve které staří Římané kdysi dávno pálili střešní tašky. Ve vesnice Srima zase najdete základy baziliky z 6. století.
Vodice jsou ideálním výchozím bodem k úchvatným národním parkům. Národní park Krka vás překvapí krásou svých vodopádů a bujnou vegetací. Národní park Kornati je přístupný jen lodí, z jejíž paluby si vychutnáte pohledy na desítky ostrůvků a útesů. Podle legendy vznikly Kornati z bílých kamenů, které zbyly pánu Bohu po dokončení světa – protože nevěděl, jak s nimi naložit, hodil je ledabyle za sebe. S národním parkem Kornati sousedí ještě přírodní park Telašćica s majestátními skalními útesy a slanovodním jezerem. Nedaleko města Vodice najdete také největší chorvatské sladkovodní jezero - přírodní park Vranské jezero, s množstvím vodního ptactva.
Na ostrůvku Prvić poblíž Vodic se nachází muzeum s vynálezy renesančního vědce Fausta Vrančiće (1551-1617). Je autorem pětijazyčného slovníku a vynálezcem. Některé z vynálezů postavených podle autorových kreseb jsou zde i vystaveny.
Od roku 2006 nabízí Vodice návštěvníkům také Mořské akvárium a muzeum. Prohlédnout si zde můžete staré rybářské nástroje a lodě, ale také historické předměty vylovené z mořského dna. V akváriích uvidíte na 50 druhů ryb.
Vodice jsou známé pro své hudební festivaly. Kromě chorvatské populární hudby se zde během léta koná i letní jazzový festival a tzv. Sunbreez festival house hudby, který trvá čtyři dny a čtyři noci.