Přímo ve městě Imotski můžete navštívit pevnost, postavenou na skále nad Modrým jezerem. Pevnost byla postavena na obranu proti Turkům v 16. – 17. století. Z pevnosti si můžete prohlédnout Modré jezero z opačné strany. Pod pevností byl v 90. letech postaven památník ve tvaru kříže.
Modré jezero leží v podlouhlém kráteru. Název dostalo podle zbarvení vody v jezeře. K němu se dostanete po oblázky vysypané cestě, která se spouští do kráteru. Hloubka v jezeře je kolem 100 m a je možné se v něm vykoupat.
Červené jezero najdete 1 km od města Imotski. Stěny Červeného jezera jsou téměř svislé, tvořené červenou horninou a odtud plyne název jezera. Hloubka v tomto jezeře se pohybuje od 285 a 320 m. V jezeře se nachází 16 milionů kubíků vody a nikdy nevysychá. V oblasti Imotského je to nejznámější jezero, je nejhlubší nejen v Chorvatsku a Evropě, patří také mezi nejhlubší na světě. Jeho vznik je vysvětlován propadem podloží, který ještě trvá. Jeden z největších pohybů nastal v roce 1942, kdy postihlo tuto část Chorvatska velké zemětřesení. Horní okraj západní strany propasti leží ve výši 522 m nad mořem, povrch jezera se nachází o 241 m níže, ve výši 281 m nad mořem. A jeho dno? Ověřená měření dospěla k údaji 6 m pod hladinou moře. To by znamenalo, že se jeho hloubka blíží k 300 m. Obklopeno je neschůdnými, prudkými stěnami zbarvenými do ruda (odtud název Červené jezero). Vodou je zásobeno z řeky, která protéká u samého dna jezera. Jeden z pramenů jezera je v Jažvi, zde se loví známý druh ryby „Gaovica".
Dojmem beroucím dech působí pohled z okraje propadliny do hlubiny. Klid nad jezerem ještě více umocňuje tento tísnivý dojem. Mnohým se podlomí kolena a nemohou pohlédnout na hladinu. Pokud hodíte do jezera kámen, buďte opatrní. Zvolte dobrou techniku a správný aerodynamický tvar. Špatně hozený kámen bude narážet do stěn, strhávat další kameny a hluk v uzavřené propasti zní děsivě. Anglický archeolog byl překvapen, když viděl Chorvaty z okolí, jak lezou bez ohrožení po stěnách s dřevem na topení přivázaným na zádech a kolem nich padá kamení. Někteří cestovatelé zase litovali, že chorvatské jezero neviděl Dante. Určitě by ho včlenil do Pekla v „Božské komedii".
S Červeným jezerem se váží i některé tragické příhody, např. ve 2. světové válce Němci shodili do jezera dva americké bombardéry. Zahynulo 50 členů posádky a 5 se jich zachránilo skokem na padáku. Není vše tak strašidelné. Na jezeře se pořádá výkonnostní závod „Imo adventure", který organizují členové potápěčského a horolezeckého klubu v Imotském. Závod spadá mezi nejnáročnější tohoto druhu v Chorvatsku.
K jezeru bohužel nevede žádná cesta. Existuje pověst, že pokud hodíte do jezera kámen, nikdy ho neuvidíte dopadnout na hladinu. Pokud se sem vydáte, můžete vyzkoušet, zdali je to pravda. Na místě dnešního Červeného jezera podle legendy žil bohatý Chorvat - Gavan se svojí ženou a dětmi. Byli známí bujarými slavnostmi, ale také bezcitností k chudým. Jejich bezcitnost rozhněvala Boha. Ten k nim poslal anděla vydávajícího se za chudáka, aby požádal o kus chleba. Ale i v tomto případě se Gavan a jeho rodina zachovala bezohledně. Jako odplata za jejich chování se jejich dvůr zřítil do propasti a ta se naplnila vodou.