Adventure Park, lanové centrum - je jedno, jak tomu kdo říká, ale v Pomeru na Istrii najdete jeden z největších zábavních parků tohoto typu. Síť těchto adventure parků nese značku Jangalooz a najdete je na Istrii v Pomeru, Fažaně a Umagu.
Během této exkurze si prohlédnete moderní provoz nové sýrárny v Kolanu, vyrábějící vynikající Pažský sýr v podmínkách chorvatského venkova. K dispozici bude odborný průvodce – zaměstnanec sýrárny. Poskytne výklad k tradici chovu pažské ovce, způsobu výroby Pažského sýra a dalších produktů z ovčího mléka (např. tvarohu podobná skuta).
Mořské varhany v Zadaru byly postaveny podle projektu architekta Nikoli Bašiće. Umístěny jsou v blízkosti nového přístavu pro výletní lodě, u obvodu zadarského nábřeží. Mořské varhany jsou známé jako zvláštně tvarované pobřeží v několika řadách schodků, které se spouštějí směrem k moři.
Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.
Dvacetikilometrový úsek chorvatské řeky Zrmanja s peřejemi se sjíždí ve dvojicích na kajaku. Při dostatku vody se tu také provozuje rafting na člunech. Některé vodopády se obcházejí pěšky. Přestávek můžete využít ke koupání pod vodopády.
Výroba soli přinášela městu Pag bohatství ale i potíže. Právě kvůli soli Pažané během svých dějin často válčili, ale také ve většině případů i dobře žili. Tradice výroby soli pochází z dob prvního osidlování ostrova. Ročně se v Pagu vyrobí asi 33 tisíc tun soli a bazény pro přípravu solného láku mají rozlohu přes 2 mil. m2.
Jelsa je menší městečko v jedné ze zátok na severní straně ostrova Hvar s cca 1800 obyvateli. Jedná se o poměrně klidné, dnes velmi oblíbené a rozrůstající se letovisko v nejúrodnější části ostrova (olivy, vinná réva). Jelsa je pohodlně dostupná po místních silnicích. Autem se dostanete ze Splitu do Starého Gradu. Pro lidi je přímé lodní spojení Split - Jelsa.
Korčula - no nezní to přímo magicky? Nám přišlo magické nejen stejnojmenné hlavní město, ale celý ostrov. Vyplést se z kamenných uliček staré Korčuly se vám ani nebude chtít. Takovou kouzelnou atmosféru toto město má. Dobře víme, kde jsou na ostrově ty nejhezčí pláže, a u nich vám nabízíme ubytování v pěkných apartmánech, často jen pár metrů od moře. A na krásné písečné pláže v Lumbardě budete ještě dlouho vzpomínat.
Období karnevalu začíná po Třech králích a končí Popeleční středou. Někteří Chorvaté, zejména obyvatelé Rijeky, považují karneval za „páté roční období“. Jeho hlavním principem je vyhnat zimu a vše zlé a připravit podmínky pro nově přicházející plodné jarní období. Samozřejmě za doprovodu hudby, zábavy a typického maskování.
Ostrov Cres je s rozlohou přes 405 km2 druhým největším chorvatským ostrovem. Leží v severní části Kvarnerského zálivu. Jeho jižní část je ve městě Osor spojena mostem s ostrovem Lošinj.
Ostrov Lošinj patří mezi nejnavštěvovanější chorvatské ostrovy, je zde totiž velmi příznivé podnebí nejen v létě, ale také v zimě.
Trstenik láká všechny milovníky dobrého vína. Je jednou z nejznámějších chorvatských vinařských oblastí. Vinná réva se zde pěstuje a zpracovává již po staletí. Vinohrady se dodnes obdělávají ručně. Leží totiž na příkrých svazích, které znemožňují přístup jakékoli technice. Ale právě díky poloze na strmých svazích zalitých po celý den sluncem dostávají nejslavnější chorvatská vína jedinečnou chuť.
Dovolená v Chorvatsku patří mezi nejlepší dny v roce a určitě každý touží vyzkoušet nějaké místní rybí speciality, které nabízí skoro každá restaurace v letoviscích na chorvatském pobřeží. Kromě ryb zde můžete ochutnat i mořské plody - garnáty, olihně, sépii nebo chobotnici. Tak dobře, jak umí připravit ryby a mořské plody v Chorvatsku, umí jen málokde.