Prameny sladké vody na ostrově nejsou. V druhé polovině minulého století nechala chorvatská vláda přivést sladkou vodu na ostrov Brač podmořským potrubím.
Právě v blízkosti tohoto městečka se nachází nejznámější chorvatský kamenolom Veselje, který je po staletí zdrojem obživy místních lidí. Jeho vlastníkem byl mimo jiné roku 1455 sochař Andrija Aleši, který místní kámen používal k tvorbě. Bračský kámen reprezentoval Chorvatsko při stavbě Bílého domu ve Washingtonu. Kamenickou tradici dnes udržuje místní kamenická škola (Klesarska škola).
Luxusní výrobky z bračského kamene jsou nyní dostupné i v ČR a SR na webových stránkách:
www.brac-mramor.cz
Současné městečko s charakteristickou architekturou stojí na místě tvrze Zurevićů a dalších obranných věží v okolí. Pučišća byla jako přístav ve středověku střežena 13 obrannými věžemi. Někdy byl přístav nazýván Luka kula (Přístav věží). Nejznámější je např. věž Akvilina, tvrz rodiny Deškovićů.
Můžeme zde vidět i zajímavou církevní architekturu - raně křesťanský kostel sv. Stěpána a přilehlý Benediktinský klášter, románsko-gotický kostelík sv. Juraje, renesanční kostel Povznesení Panny Marie. V župním kostele je několik cenných obrazů (sv. Rok od Sante Perada, Tizianova učedníka).
Můžete se zde také vykoupat na příjemných plážích a možná uvidíte i delfíny plující Bračským kanálem. Odpočinete si v útulných hospůdkách a pochutnáte na výborném jehněčím a víně.